قیمت درب صنعتی

در واقع درب های صنعتی نوعی از درب‌ های اتوماتیک هستند که در اندازه‌ های بزرگ ساخته می‌شوند و معمولا در محل‌ هایی مانند انبار ها، کارخانجات، سوله‌ ها و... نصب می‌گردند‌.

در واقع این درب‌ ها دارای انواع مختلفی هستند که شامل درب‌ های سکشنال، کرکره‌ ای، کشویی، سرعت بالا و.... هستند. همان طور که گفته شد درب‌ های صنعتی از جمله درب‌ های اتوماتیک است، بنابراین باز و بسته شدن آن‌ ها به صورت اتوماتیک انجام می‌شود و دارای قابلیت های بسیار زیادی هستند.

در واقع درب‌ های اتوماتیک صنعتی دارای انواع گوناگونی هستند که هر کدام ویژگی‌ های منحصر به فرد خود را دارند‌. علاوه بر آن نوع درب و ویژگی‌ های آن بر روی قیمت درب صنعتی نیز تاثیر گذار است.

در این مطلب سعی کرده‌ایم در مورد درب های صنعتی و قیمت درب صنعتی اطلاعات بیشتری در اختیار شما دوستان عزیز قرار دهیم. پس اگر به دنبال یک محصول با کیفیت و مناسب هستید با ما همراه باشید.


درب های صنعتی

در واقع می‌توان گفت در مکان‌ های تجاری و صنعتی مانند صنایع بزرگ، کارخانجات، سوله‌ ها و .... که معمولاً رفت و آمد ماشین‌ های بزرگ در آن‌ ها زیاد است از درب های صنعتی استفاده می‌شود.

این درب‌ ها نوعی سازه بزرگ هستند که تردد در این مکان ها را آسان‌تر کرده‌اند. علاوه بر آن درب های صنعتی برای پارکینگ‌ های فرودگاه‌ ها، مجتمعات تجاری و... نصب می‌گردند زیرا نگهداری از آنها شرایط خاصی نمی‌خواهد و تنها با رعایت چند نکته اصولی از فرسایش یا خراب شدن درب‌ ها جلوگیری می‌گردد.

به همین دلیل است که برای این مکان‌ ها از درب‌ های اتوماتیک صنعتی استفاده می‌کنند. همچنین جنس درب‌ های اتوماتیک صنعتی معمولا از ورق های آلومینیومی، فلزی یا پانل‌ های پلی اورتان است و ویژگی‌‌ های زیادی دارند.

از جمله مهم‌ ترین ویژگی‌ های درب های صنعتی می‌توان به قابلیت نصب باتری برای زمانی که برق نیست، قابلیت تنظیم قدرت یا سرعت، آسان‌ تر شدن تردد رفت و آمد و... اشاره نمود.

همچنین این درب‌ ها به‌ گونه‌ ای طراحی شده‌اند که کاملاً ایمن و غیر قابل نفوذ هستند. بنابراین احتمال سرقت در آن‌ ها وجود نخواهد داشت. به طور کلی نصب این درب‌ ها باعث می‌گردد تا کیفیت حمل و نقل افزایش پیدا کند. به دلیل وجود این ویژگی‌ ها درب های صنعتی مورد توجه قرار گرفته اند و امروزه طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده اند.


درب اتوماتیک صنعتی:

در یک تعریف ساده می‌توان گفت درب اتوماتیک صنعتی دربی است که در مکان‌ های بزرگ مانند هتل‌ ها‌‌، بیمارستان‌ ها، کارخانه‌ ها، نیروگاه‌ ها، آتش نشانی‌ ها و... نصب می‌گردد.

این در‌ب‌ ها معمولاً به صورت دو لایه تولید می‌شوند، بنابراین عایق گرما و صدا هستند پس از تلف شدن گرما یا سرما جلوگیری خواهند کرد. علاوه بر آن استفاده از درب های صنعتی باعث می‌گردد تا سرعت باز و بسته شدن درب و رفت و آمد افزایش پیدا کند.

به طور کلی می‌توان گفت درب‌ اتوماتیک صنعتی بیشتر در مکان‌ هایی که تجهیزات بزرگ در حال رفت و آمد هستند یا ماشین آلات صنعتی تردد می‌کنند استفاده می‌شود تا تجهیزات سریع‌ تر انتقال پیدا کنند و در انرژی صرفه‌ جویی گردد.

درب‌ های اتوماتیک صنعتی از جمله درب‌ هایی هستند که بیشتر برای پارکینگ‌ ها با تردد زیاد و یا واحد های صنعتی که نیاز به باز و بسته شدن مداوم درب دارند و همچنین محل‌ هایی که برای نگهداری هواپیما ها مشخص گردیده‌ اند استفاده می‌شوند.

زیرا در این مکان‌ ها باید از درب‌ هایی که دارای سطوح ایمنی بالا هستند و همچنین موجب راحتی عملکرد می‌شوند استفاده گردد. به طور کلی درب های صنعتی دارای ویژگی‌ های منحصر به فردی هستند که شامل دوام عالی، اطمینان بالا، ماندگاری زیاد و همین طور حداکثر ایمنی هستند.

بهتر است بدانید برای این که بتوانید درب‌ های اتوماتیک صنعتی مناسبی را انتخاب نمایید باید ابتدا مکانی که قرار است درب در آن‌ جا نصب شود را مشخص کنید تا در کل با یک انتخاب درست تمامی نیاز های شما برطرف شود.

این درب‌ ها در انواع و اقسام متفاوتی ساخته می‌شوند که انواع آن را در زیر به صورت جداگانه توضیح داده‌ایم:


درب های صنعتی کشویی:

درب کشویی از جمله درب های صنعتی می‌باشد که به طور معمول در مکان‌ های پرتردد و شلوغ مانند مراکز خرید، هتل‌ ها، ادارات و... نصب می‌شوند.

این درب‌ ها دارای سنسور های نوری و چشمی هستند بنابراین به راحت می‌توانند اجسام متحرک را شناسایی نمایند و به دفعات زیاد باز و بسته گردند. امروزه درب های صنعتی کشویی در مدل‌ های مختلف و زیادی تولید شده است و در بسیاری از مکان‌ ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.


درب های صنعتی کرکره‌ای:

درب‌ های کرکره‌ای نیز در واقع نوعی از درب های صنعتی می باشند که دارای فرمی خاص هستند و انعطاف پذیری زیادی نیز دارند. درب‌ های کرکره‌ ای در هنگام باز و بسته شدن سرعت بالایی دارند و به همین دلیل از نظر امنیت مورد تایید قرار گرفته‌ اند و شما می‌توانید از درب‌ های اتوماتیک کرکره ای در اماکن بزرگ یا کوچک استفاده نمایید.

قیمت درب صنعتی کرکر‌ه‌ ای نیز نسبت به دیگر انواع آن‌ ها کمتر است و در مقابل کیفیت خوبی خواهد داشت. همچنین نصب آن‌ ها راحت و آسان است.


درب اتوماتیک صنعتی سکشنال:

یکی از پرطرفدار ترین انواع درب های صنعتی که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرد درب اتوماتیک صنعتی سکشنال است. باز و بسته شدن این مدل از درب های صنعتی به صورت عمودی است و موجب می‌گردد تا فضای بسیار کمی را اشغال نماید.

این درب‌ ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که هم می‌توان از آن‌ ها برای محیط‌ های کوچک استفاده کرد و هم این‌که برای محیط‌ های بزرگ که حمل و نقل تجهیزات سنگین در آن‌ ها انجام می‌شود مناسب هستند.

به طور کلی می‌توان گفت استفاده از درب اتوماتیک صنعتی سکشنال باعث آسان‌تر شدن حمل و نقل یا رفت و آمدها خواهد شد.


درب های صنعتی ریلی:

از دیگر انواع درب های صنعتی می‌توان به درب های صنعتی ریلی اشاره کرد. این درب‌ ها معمولاً در محیط‌ هایی که دارای ارتفاع بسیار زیاد هستند نصب می‌گردند و از این درب ها به طور کلی برای مکان‌های مانند شرکت‌ ها، پارکینگ‌ ها، محیط‌ های اداری و ... استفاده خواهد شد.


درب سوله صنعتی:

در یک تعریف ساده می‌توان گفت سوله مکانی بسیار بزرگ است که تجهیزات و ماشین آلات بلند در آن رفت و آمد می‌کنند. به همین دلیل برای سوله‌ ها باید درب‌ های ویژه‌ ای که دارای امکانات مخصوص هستند طراحی شود.

بنابراین شرکت‌ های تولید کننده درب های صنعتی نوعی از درب‌ ها را طراحی کرده‌اند که برای سوله‌ ها مناسب هستند و آن را درب سوله نامیده‌اند.


درب های صنعتی فولد آپ:

جالب است بدانید که درب های صنعتی برای سازه‌ها و صنایع بسیار بزرگی نیز کاربرد دارند. درب های صنعتی فولد آپ از جمله درب‌ هایی است که برای مکان هایی که محل نگهداری هواپیماها هستند کاربرد خواهد داشت.

جنس این درب‌ ها معمولاً از پی وی سی است و دارای وزن بسیار زیادی هستند. به همین دلیل حرکت آن‌ها نسبت به دیگر انواع درب‌ های اتوماتیک صنعتی کندتر است. همچنین طراحی این نوع از درب‌ ها نسبت به دیگر انواع درب های صنعتی متفاوت خواهد بود.


درب ورودی کارخانه:

همان طور که می‌دانید در اکثر کارخانه‌ ها وسایل سنگین مانند کامیون‌ های بزرگ رفت و آمد دارند و این موضوع کاملاً عادی است. در چنین زمانی استفاده از درب‌ های ساده یا معمولی امکان پذیر نخواهد بود.

زیرا باز و بسته کردن درب یک کار دشوار است و موجب کاهش سرعت رفت و آمد ها خواهد شد. به همین دلیل است که مدیران کارخانجات ترجیح می‌دهند از درب های صنعتی به عنوان درب ورودی کارخانه‌ ها استفاده نمایند.

زیرا این درب‌ ها علاوه بر آن که سرعت رفت و آمد را افزایش می‌دهند دوام بیشتری نیز دارند. همچنین این درب‌ ها در برابر آسیب‌ های احتمالی نیز مقاومت بیشتری خواهند داشت.

به طور کلی می‌توان گفت استفاده از درب های صنعتی برای ورودی کارخانه‌ ها باعث می‌گردد تا بهره وری بیشتر شود و از اتلاف انرژی نیز جلوگیری گردد. علاوه بر این موارد درب های صنعتی باعث سرعت بخشیدن به روند کار خواهند شد.


درب های صنعتی چه مزایایی دارند؟

درب های صنعتی دارای مزایای بسیار زیادی هستند از جمله مزایای آن می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

این درب‌ ها در واقع عایق هستند زیرا آن‌ ها به صورت چند لایه ساخته می‌شوند. بنابراین موجب می‌گردند تا از هدر رفتن انرژی جلوگیری گردد. پس می‌توانند برای مکان‌ هایی که در آن‌ ها کنترل دما اهمیت زیادی دارد مورد استفاده قرار بگیرند.

همچنین درب‌ های اتوماتیک صنعتی دارای سرعت زیادی هستند به همین دلیل برای کارخانه‌ ها یا شرکت‌ ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. زیرا اگر درب‌ های این مکان‌ ها به صورت اتوماتیک باز و بسته نشوند و کارکنان مجبور شوند به صورت دستی آن‌ ها را باز و بسته کنند در هر روز ساعت‌ های زیادی وقت تلف خواهد شد‌.

اما سرعت بالای درب های صنعتی موجب گردیده است تا از اتلاف وقت جلوگیری شود. از دیگر مزایای درب‌ های اتوماتیک صنعتی می‌توان به محافظت از آن‌ ها در برابر آتش سوزی اشاره کرد.

زیرا در اکثر این درب‌ ها سیستم هشدار دهنده برای حوادث تعبیه شده است. مثلاً در زمان آتش سوزی این درب‌ها به صورت اتومات سریعاً باز می‌شوند تا تخلیه محل سریع‌ تر انجام گردد و کارکنان بتوانند محل را ترک کنند.


قیمت درب صنعتی

در بالا توضیحاتی در مورد درب های صنعتی داده شد و گفته شد که این درب‌ ها دارای انواع متفاوتی هستند و هر کدام از آن‌ ها ویژگی‌ های خاصی را خواهند داشت.

همچنین می‌توان گفت این درب‌ ها در ابعاد بزرگ یا کوچک با توجه به محل نصب ساخته خواهند شد و موجب می‌گردند تا سرعت رفت و آمد نسبت به درب‌ های معمولی یا ساده افزایش پیدا کند.

بهتر است بدانید که درب‌ های اتوماتیک صنعتی برای محیط‌ های صنعتی مانند کارخانجات که تغییرات جریان ولتاژ در آن‌ ها ممکن است رخ دهد بسیار مناسب می‌باشند، زیرا مقاومت بسیار عالی دارند.

همچنین امنیت درب های صنعتی نیز بسیار بالا است و تمامی این موارد در تعیین قیمت درب صنعتی تاثیر گذار هستند. به طور کلی به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر می‌خواهید از درب‌ های اتوماتیک صنعتی برای سوله‌ ها، کارخانه‌ ها یا پارکینگ‌ های خود استفاده کنید بهتر است به مراکز معتبر مراجعه نمایید تا بتوانید محصولات با کیفیتی را دریافت کنید.


چگونگی انتخاب درب های صنعتی مناسب

برای این که بتوانید یک درب صنعتی مناسب را انتخاب کنید باید به مسائلی مانند چگونگی باز شدن آن‌ ها توجه کنید‌. در واقع درب های صنعتی به شکل‌ های مختلفی باز و بسته می‌شوند.

مثلا بعضی از آن‌ ها برای باز شدن به سمت بالا حرکت می‌کنند و برخی دیگر به طرفین یعنی چپ یا راست حرکت خواهند کرد. بنابراین اگر می‌خواهید که یک انتخاب درست داشته باشید تا حمل و نقل کالا ها یا تردد ماشین آلات و وسایل سنگین به درستی انجام شود باید نوع باز و بسته شدن درب‌ ها را به درستی انتخاب کنید.

همچنین یکی دیگر از مواردی که در انتخاب درب های صنعتی مناسب به شما کمک می‌کند فضای مورد نیاز است. علاوه بر آن نوع کنترل درب‌ ها نیز از دیگر مسائلی است که در هنگام انتخاب آن‌ها باید به آن دقت کنید. زیرا این نوع از درب‌ های اتوماتیک صنعتی را می‌توان هم از راه دور و هم از نزدیک کنترل کرد.


سخن آخر:

در نهایت می‌توان گفت درب های صنعتی در واقع نوعی از درب‌ های بسیار بزرگ هستند که برای ساختمان‌ ها و سازه‌ های بزرگ همچون سوله‌ ها یا کارخانه‌ ها مورد استفاده قرار می‌گیرند‌.

این درب‌ ها در انواع مختلفی که شامل کرکره‌ ای، کشویی سکشنال‌، ریلی و... هستند ساخته خواهند شد و هر کدام از انواع این درب‌ ها دارای ویژگی‌ های مربوط به خود هستند که باید در هنگام انتخاب درب به آن‌ ها دقت شود.

به طور کلی استفاده از درب‌ های اتوماتیک صنعتی برای مکان‌ هایی که نیاز به باز شدن مداوم درب دارند مناسب می‌باشند، در واقع درب‌ هایی که در مکان‌ های پر رفت و آمد و شلوغ نصب می‌شوند، ممکن است است در طی یک روز حدود صد بار باز و بسته گردند.

بنابراین باید به گونه‌ ای باشند که هیچ گونه اختلالی در عملکرد آن‌ ها ایجاد نشود. به همین دلیل است که درب های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. زیرا این درب‌ ها علاوه بر آن‌که دارای کیفیت بسیار بالایی هستند، ماندگاری و دوام عالی نیز دارند.

علاوه بر تمام این موارد درب‌ های اتوماتیک صنعتی در برابر نوسانات برقی مقاوم هستند و ضد سرقت و ایمن می‌باشند‌. از دیگر مزایای این درب‌ ها می‌توان به نگهداری راحت از آن‌ ها اشاره کرد.

در واقع شرایط خاصی برای محافظت از آن‌ ها وجود ندارد و میزان خراب شدن یا حتی فرسایش درب‌ ها بسیار پایین است. همچنین این نوع از درب‌ ها قدرت بسیار بالایی دارند و انواع سنسور‌ ها در آن‌ ها تعبیه شده است.

مثلاً سنسور حفاظت خودکار که باعث می‌گردد از برخورد با مانع جلوگیری شود. البته توجه داشته باشید که تمامی این نکات در تعیین قیمت درب صنعتی تاثیر گذار است و در هنگام خرید باید به آن‌ ها توجه شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت درب صنعتی با کارشناسان ما تماس بگیرید.