درب سکشنال صنعتی

درب سکشنال صنعتی یکی از انواع درب های تمام اتوماتیک است که علاوه بر بهره مندی از تکنولوژی روز دنیا، به علت داشتن زیبایی ظاهری یک انتخاب ایده آل در اکثر موقعیت ها می باشد. ویژگی های ظاهری و مهم تر از آن مجهز بودنشان به سیستم های هوشمند موجب شده تا بسیاری از طراحان دکوراسیون، به مشتریان خود پیشنهاد استفاده از درب های سکشنال را بدهند. برای درب سکشنال صنعتی یک موتور در نظر گرفته می شود که با کار کردن آن شفتی که به فنرها وصل شده حرکت خود را آغاز کرده و پنلها نیز به کمک فنرهای درونی ریل جا به جا می شوند. قسمت بازشوی درب سکشنال صنعتی را می توان متناسب با ورودی یکی از سه نمونه نود درجه، زاویه ای و عمودی انتخاب کرد.

درب سکشنال صنعتی به چه منظوری ساخته می شوند؟

بررسی کلی عملکرد انواع درب سکشنال صنعتی

درب های سکشنال صنعتی یا به صورت دستی کار می کنند و یا خودکار هستند. برای درب سکشنال صنعتی دستی، فنر و دسته ای در نظر گرفته شده که به کمک آن می توان در را باز و بسته کرد که همانند سایر درب های معمولی دو سمت آنها دستگیره گذاشته می شود. نمونه اتوماتیک درب سکشنال مانند سایر مدل های درب خودکار، این قابلیت را دارا می باشد که با استفاده از کنترل هایی( ریموت) به آسانی باز( یا بسته) شوند.

بررسی پنلهای درب سکشنال صنعتی

برای تولید درب سکشنال صنعتی به تعدادی پنل نیاز است که هر کدام از آنها چهل و هشت تا شصت و یک سانتی متر ارتفاع دارند. ضخامت پنل ها نیز چیزی حدود چهل میلی متر می باشد. به درون این پنل ها، فومهای پلی اورتان ترزیق می کنند. یکی از خاصیت های این ماده تزریق شده، عایق کردن درب های سکشنال به حرارت و صوت می باشد. از طرفی این فومها از بین برنده باکتری ها هستند، از این رو از جمع شدن حشره ها جلوگیری خواهند کرد. استفاده از این پنل ها برای درب های سکشنال، برای دماهای 30- الی 100 درجه مناسب است. برای ساختن پنل های درب سکشنال صنعتی از ورقهای گالوانیزه( یا آلومینیوم) استفاده می کنند.

درب سکشنال صنعتی

ویژگی های درب سکشنال صنعتی

جنس مواد تشکیل دهنده پنل های درب سکشنال صنعتی به گونه ای هست که با استفاده از آنها می توان کل سیستم را عایق بندی کرد. علاوه بر این وجود چنین پنل هایی در درب سکشنال صنعتی موجب شده تا در مجاورت با اکسیژن هوا اکسید نشده و در برابرخوردگی و ساییدگی مقاوم باشند. امنیت درب سکشنال صنعتی بالا بوده از این رو، برای مکان هایی که احتمال سرقت از آنجا بالاست( مانند طلا فروشی ها، بانک ها، پارکینگ ها و انبارها) یکی از بهترین انتخاب ها می باشد.

برای درب سکشنال صنعتی این امکان وجود دارد که سیستم های شناسایی مانع را برای آنها راه اندازی کنند. یعنی بر روی درب یک چشم مادون قرمز گذاشته تا مسیر خود را بررسی کرده و در صورت دیدن هر مانعی از سرعت خود بکاهد. اگر امکان استفاده از ریموت نباشد( در زمان قطع برق یا خرابی ریموت) می توان به شکل دستی نیز این درب ها را باز و بسته کرد.

استفاده از درب سکشنال صنعتی چه مزیت هایی دارد؟

مزیت های دربهای سکشنال صنعتی عبارتند از:

1. صرفه جویی در استفاده از فضا: یکی از مزیت های درب سکشنال صنعتی این است که می توان برای مکان هایی مثل گاراژ به صورت عمودی طراحی شوند. به این طریق فضای کمتری برای نصب و باز و بستن درب ها اشغال شده و فضای اضافی را برای پارک کردن وسیله های نقلیه فراهم می کند. همچنین برای پارک کردن محدودیتی وجود ندارد، یعنی می توان تا ابتدای در ورودی، خودروها را پارک کرد بدون اینکه نیاز به جا به جایی بقیه خودروها باشد.

2. امنیت: ساختار بسته و عدم وجود نقاط نفوذ در درب سکشنال صنعتی موجب شده تا به یکی از ایمن ترین و مطمئن ترین درب ها تبدیل شود. طراحی مستحکم آن ورود به سیستم را بسیار دشوار کرده و سطح امنیتی فوق العاده ای را برای خانه ها و گاراژها ایجاد می کند. درب سکشنال صنعتی با دیگر تجهیزات امنیتی مانند قفل اضافی و سایر دستگاه های امنیتی نیز تطبیق پذیر است. پس این درب ها را می توان متناسب با نیازهای امنیتی تنظیم کرد.

3. اتوماسیون: با نصب سیستم های بازکن برقی می توانید کاری کنید که تنها با استفاده از یک کنترل و فشار دادن دکمه تا فاصله های معین، درب را باز کرده و یا ببندید.

4. سهولت در استفاده: تنوع ویژگی های موجود مانند وجود اتوماسیون و ریموت برای درب سکشنال صنعتی سبب شده تا کار با آن راحت باشد. کارکرد مستقیم این درب ها باعث شده تا به کارگیری آنها در منازل افراد مسن و کم توان یک راه حل ایده آل باشد.

5. ساختار درب های سکشنال به طراحان این اجازه را می دهد تا بر روی این درب ها پنجره هایی ایجاد کنند.

کاربرد درب سکشنال صنعتی

درب سکشنال صنعتی پارکینگ چیست؟

درب پارکینگی در واقع همان درب سکشنال اتوماتیک بوده و محل نصبشان سقف است. درب پارکینگی برای اینکه باز شود، به واسطه فنرهایی که برای آنها تعبیه شده بالانس می شوند و در ریلهای در زیر سقف قرار می گیرند. به علت نوع طراحی آنها برای انبارهای بزرگ، محیط های صنعتی مثل کارخانه ها و غیره قابل استفاده می باشند. روکش درب های پارکینگی دو لایه است به همین علت عایق به حرارت و صدا می باشد. بر روی درب های سکشنال پارکینگی، می توان مانند سایر مدل ها از ریموت استفاده کرد و از آنجایی که محل نصب آنها در سقف ها است، عبور وسایل نقلیه با ارتفاع زیاد ( مثل کامیون ها و وانت ها) را به داخل پارکینگ آسان می کند. قیمت این مدل درب سکشنال صنعتی با توجه به اینکه در چه اندازه هایی سفارش داده شده و تجهیزات اولیه آن از چه نوع هستند، متغیر می باشد.