سقف متحرک برقی

سقف متحرک برقی یا جمع شو یکی از زیبا ترین سازه ها و طراحی های بشر می باشد که برای ساختمان های شخصی و اداری از آن استفاده می شود.سقف متحرک برقی از اجزای نسبتا زیادی ساخته شده است. بالا بودن کیفیت این اجزا در کنار هم باعث بالا رفتن کیفیت کلی سقف متحرک برقی می شود. با استفاده از سقف متحرک برقی هم در هزینه های عملیاتی و هم در مصرف انرژی می توان صرفه جویی قابل توجهی را انجام داد. در ادامه به توضیح بیشتر در مورد انواع کاربرد سقف متحرک برقی و دیگر مزایای آن خواهیم پرداخت.

تعریف سقف متحرک برقی :

سقف متحرک برقی یا جمع شونده:

در شرکت های ساخت و ساز خانه های لاکچری و طراحی ساختمان ها، به شدت به سقف متحرک برقی اهمیت داده می شود. چرا که برای یک خانه لاکچری و زیبا، علل این زیبایی می تواند سقف های ویژه آن ساختمان باشد.سقف متحرک برقی در برابر نور خورشید به دو دسته تقسیم می شود. سقف متحرک برقی که نور رو از خود عبور می دهد و سقف متحرک برقی که نور را از خود عبور نمی دهد. در شرایط مختلف و بر اساس علوم طراحی ساختمان، از یکی از این دو سقف جمع شو استفاده می شود. سازه فلزی اولین قسمت از یک سقف متحرک برقی می باشد. این قسمت از سقف می تواند از جنس آلومينيوم و یا گالوانیزه باشد. این دو جنس از بهترین جنس های سازه فلزی می باشند. پوشش سقف یکی دیگر از قسمت های مهم یک سقف متحرک برقی می باشد. این پوشش می تواند جنس های مختلفی داشته باشد و در مدل های مختلفی ساخته شود. شیشه ای استندگلاس یکی از پوشش های عبور دهنده نور می باشد که در ساختمان های بسیاری از آن استفاده می شود. ساندویچ باتل، ورقه پلی کربنات، پارچه های pvc و... از دیگر جنس های پوشش های یک سقف متحرک برقی می باشند. سیستم تحرک سقف یکی از مهم ترین بخش های این سقف است. چنانچه این قسمت دچار مشکل و خرابی شود در واقع اصلا سقف متحرکی نداریم. زیرا وقتی یک سیستم متحرک سقف به درستی کار نکند دیگر سقف باز یا بسته نخواهد شد.

سقف متحرک برقی

مقاومت سقف متحرک برقی :

از سقف متحرک برقی در مکان های بسیاری می توان استفاده کرد. نوع استفاده و شرایط استفاده مهم ترین دلایل محبوبیت سقف متحرک برقی می باشد. برای مثال یک ساختمان لوکس را در نظر بگیرید. در حیاط آن دقیقا وسط دیوار های خانه است که یک استخر شیک داریم. در فصل زمستان چگونه می شود در آن شنا کرد؟ یا زمانی که شرایط آب و هوایی نامساعد است، چگونه می شود از استخر محافظت کرد؟ طبیعی است در چنین شرایطی گزینه قابل استفاده ما سقف متحرک برقی می باشد. زیرا علاوه بر زیبایی که به منازل و ساختمان های ما می بخشد، محافظت کننده خوبی نیز می باشد.در کنار این قسمت از خانه، می توان داخل خانه را مثال زد. قسمت پذیرایی خانه خود را در نظر بگیرید یا یکی از بهترین اتاق های منزل را در نظر داشته باشید. هر موقع نیاز به دیدن ستاره ها باشد و هوای آزاد نیاز داشته باشید می توانید از سقف متحرک برقی استفاده کنید. علاوه بر اینکه شما می توانید در شرایط به خصوصی از آن استفاده فرمایید، این وسیله زیبایی خاصی به منازل شما خواهد بخشید.

قیمت سقف متحرک برقی

ساختمان های بسیار دیگری وجود دارند که از سقف متحرک برقی استفاده می کنند. رصد خانه ها ممکن است یکی از مکان هایی باشد که سقف ساختمان برای آن ها بسیار مهم به شمار می رود. در چنین ساختمانی، حفظ بسیاری از اصول بسیار مهم است. زیبایی و بروز بودن سقف متحرک برقی در چنین ساختمانی از اهمیت ویژه ای برخورد دار می باشد. زیرا در چنین ساختمان هایی باید برای اینکه مجوز های گوناگونی را دریافت نمود یا برای اینکه چنین ساختمانی اعتبار خاصی داشته باشد، این اصول لازم و حیاتی می باشند.

اگر بخواهیم نکاتی را به صورت جامع در این باره ذکر کنیم، سقف متحرک برقی می تواند در مکان های بسیاری به کار برود. این سقف ها بر اساس نوع طراحی و سلیقه شما استفاده خواهند شد.یک نوع سقف برای اینکه در بین ساختمان ساز ها، طراحان و استفاده کننده های دیگر محبوب باشد باید ویژگی های بسیاری داشته باشد و در ساخت آن، این ویژگی ها رعایت شوند.

به خوبی می دانیم برخی ساختمان ها کوچک و برخی دیگر بسیار بزرگ می‌باشند. نوع طراحی هر ساختمانی با ساختمان دیگر می تواند متفاوت باشد. مکان قرار گیری یک ساختمان با ساختمانی دیگر متفاوت می باشد. همه این دلایل را که کنار هم بگذاریم به یک نتیجه خواهیم رسید و آن نتیجه این می باشد که سقف متحرک برقی باید در سایز های مختلف و طرح های مختلف تولید شوند. تنوع سایز این سقف ها باعث می شود که در ساختمان های مختلف و براساس جایگاه ساختمان، نوع طراحی آن و... از سقف متحرک برقی استفاده کنیم. در کنار نوع طراحی یک سقف متحرک برقی است که امکان خلاقیت و طراحی های مختلف در ساختمان سازی را به انسان می دهد. چرا که به علت تنوع سایر و تنوع طرح این سقف ها می توان در شرایط مختلفی از سقف متحرک برقی استفاده نمود.

مقاومت سقف متحرک برقی

کاربرد سقف متحرک برقی :

در کنار تنوع سایز و طرح یک سقف متحرک برقی، ویژگی های مهم دیگری نیز وجود دارد که باید بسیار مورد توجه قرار گیرند. برای مثال یک سقف متحرک برقی باید دارای جنسی باشد که از تابش شدید نور جلوگیری کند.مقاومت و استحکام در برابر باد، باران و شرایط مختلف آب و هوایی یکی از مهم ترین ویژگی های سقف متحرک برقی می باشد. از آن جایی که این سقف ها در کل طول سال در برابر شرایط مختلف آب و هوایی قرار می گیرند. عایق بودن در برابر آب و باد، در واقع کل اعتبار یک سقف متحرک برقی می باشد. اگر یک سقف دارای منافذ باشد، آب و باد به راحتی به داخل ساختمان وارد می شود و به سیستم سقف نیز آسیب می رسد. به همین علت عایق بودن این سقف ها بسیار مهم می باشد.

کنترل سقف متحرک برقی :

سقف متحرک برقی به دو صورت کنترل می شوند. یک ریموت کنترل از راه دور و کنترلر نصب شده بر روی دیوار، که هرکدام به صورت جدا و مجزا از هم می توانند کنترل کننده سقف باشند. این ریموت ها بر اساس کلید هایی که دارند، این امکان را به استفاده کنندگان می دهد که بر اساس سلیقه و خواسته خود از سقف استفاده کنند.

کاربرد سقف متحرک برقی