سقف متحرک استخر

سقف متحرک استخر را می توان یک رویای تحقق یافته دانست، زیرا سال های متمادی افرادی تمایل داشتند که بتوانند از استخر خود برای فصول مختلف سال استفاده کنند. این در حالی است که در اغلب شهر ها با شروع فصل پاییز هوا سرد شده و بارش برف و باران آغاز می شود و این موضوع عملا استفاده از استخر را غیر ممکن می سازد. اما با استفاده از سقف متحرک استخر تحول بسیار بزرگی به وجود آمد. با ما همرا باشید تا توضیحات تکمیلی بیشتری را در مورد سقف متحرک استخر بیان کنیم.

سقف متحرک استخر چیست

سقف متحرک استخری:

سقف متحرک استخر را می توان یک رویای تحقق یافته دانست، زیرا سال های متمادی افرادی تمایل داشتند که بتوانند از استخر خود برای فصول مختلف سال استفاده کنند. این در حالی است که در اغلب شهر ها با شروع فصل پاییز هوا سرد شده و بارش برف و باران آغاز می شود و این موضوع عملا استفاده از استخر را غیر ممکن می سازد. از طرفی سقف ثابت برای استخر مناسب نمی باشد. زیرا سقف ثابت لذت قرار گرفتن در مقابل نور مستقیم آفتاب در فصول سرد سال را می گیرد. بدین ترتیب بهترین گزینه استفاده از سقف متحرک استخر می باشد. سقف متحرک استخر کمک می کند تا در همه فصول سال بتوان از یک استخر روباز استفاده کرد. شاید تا قبل از ورود این نوع از سقف ها به بازار، افراد زیادی تمایل داشتند در هنگام بارش برف و باران در فصل زمستان نیز بتوانند از استخر روباز خود استفاده کنند و یک ورزش و تفریح توامان را تجربه کنند. چنین کاری می تواند هم برای سلامتی جسم و هم برای سلامتی روح بسیار مفید باشد. بدین ترتیب افراد زیادی در سال های اخیر به دنبال نصب سقف متحرک استخر می باشند.

سقف متحرک استخر

مواد به کار رفته در سقف متحرک استخر:

معمولا برای ساخت سقف متحرک استخر نیاز به قطعات مختلفی بوده تا بتوان یک سقف متحرک با کیفیت و کاربردی را تولید کرد. در اغلب موارد پروفیل های آلومینیومی برای ساخت چارچوب مورد استفاده قرار می گیرند. زیرا در ساخت سقف متحرک استخر نیاز به ساخت چارچوب های برای دیواره و همچنین چارچوب هایی برای نصب بر روی سقف آنها می باشد. ریل های آلومینیومی از دیگر قطعاتی بوده که در ساخت سقف متحرک استخر از آنها استفاده می شود.

پیچ و مهره های استیل از دیگر محصولاتی هستند که در تولید سقف متحرک استخر از آن ها استفاده می شود. پیچ و مهره های استیل هم از نظر زیبایی و هم از نظر کیفیت و کارایی در سطح بسیار مطلوبی قرار دارند. همه متریالی که در تولید سقف متحرک استخر مورد استفاده قرار می گیرند، در برابر رطوبت مقاوم بوده و به مرور زمان دچار خوردگی نمی شوند. این موضوع باعث می شود تا بتوان با اطمینان خاطر بیشتری از این نوع سقف ها برای پوشش استخر ها در فضای باز استفاده کرد.

قیمت سقف متحرک استخر

پوشش سقف متحرک استخر:

به طور معمول پوششی که برای سقف متحرک استخر انتخاب می شود، از دو حالت خارج نمی باشد. در برخی از موارد ممکن است از شیشه و در سایر موارد از پلی کربنات استفاده می شود. معمولا با توجه به اینکه شیشه قیمت بیشتری نسبت به پلی کربنات دارد، اغلب افراد از پلی کربنات برای پوشش استخر استفاده می کنند. البته دلایل دیگری نیز وجود دارد که باعث می شود میل و رغبت افراد مختلف به استفاده از شیشه کمتر بشود. یکی از این دلایل شفاف بودن شیشه ها می باشد.

با انتخاب پلی کربنات می توان کمک کرد تا دید استخر بسیار کمتر شود و این امر باعث می شود تا بتوان راحت تر به شنا در استخر پرداخت. پلی کربنات دو لایه بوده و این موضوع باعث می شود تا انتقال حرارت بسیار پایین باشد. بدین ترتیب در هوای بسیار سرد زمستان نیز می توان به راحتی از استخر دارای سقف متحرک استفاده کرد. پوشش پلی کربنات می تواند از اشعه های مضر نور آفتاب در فصول مختلف سال نیز جلوگیری کرده و مانع از آسیب دیدن پوست به خاطر تابش اشعه uv به پوست می شود. بدین ترتیب در اغلب موارد استفاده از پلی کربنات برای پوشش سقف متحرک استخر به شیشه ترجیح داده می شود

ویژگی سقف متحرک استخر :

قابلیت کنترل اتوماتیک :

یکی از ویژگی های اصلی سقف متحرک استخر این است که می توان به راحتی آنها را با استفاده از ریموت کنترل باز و بسته کرد. این موضوع کمک می کند تا راحت تر بتوان این نوع از سقف ها را باز و بسته کرد. همچنین استفاده از ریموت کنترل باعث می شود تا در وقت نیز صرفه جویی بشود. همه افراد می توانند با استفاده از ریموت کنترل، سقف متحرک را باز و بسته کنند. بدین ترتیب تمایل به اتوماتیک کردن کنترل سقف متحرک در سال های اخیر بسیار زیاد شده است.

پوشش سقف متحرک استخر

ضد آب بودن سقف متحرک استخر:

معمولا متریالی که برای ساخت سقف متحرک استخر استفاده می شوند، به گونه ای انتخاب می شوند که کمترین حساسیت را به رطوبت و گازهای مختلف داشته باشند. عدم حساسیت در برابر رطوبت باعث می شود تا پس از مدت زمانی این سقف متحرک دچار خوردگی نشود. بدین ترتیب این نوع از سقف ها دارای طول عمر بسیار زیادی بوده و استفاده از آنها در هزینه ها نیز صرفه جویی می کند. زیرا نیاز به نصب مجدد پس از گذشت چند سال نمی باشد.

امکان ساخت در ابعاد مختلف:

یکی دیگر از مزایای سقف متحرک استخر، امکان ساخت با ابعاد مختلف می باشد. معمولا استخرها دارای ابعاد گوناگونی می باشند و برای ساخت سقف متحرک باید ابتدا ابعاد استخر اندازه گیری شوند. پس از اندازه گیری دقیق می بایست از هر طرف یک متر به این ابعاد اضافه شود تا بتوان به راحتی از استخر استفاده کرد. ارتفاع سقف متحرک را نیز می توان به طور دلخواه انتخاب کرد. به طور معمول ارتفاع این نوع از سقف ها 3 متر انتخاب می شود. البته ارتفاع کمتر و یا بیشتر نیز قابل تولید می باشد.

نصب سریع و آسان سقف متحرک استخر:

یکی دیگر از مزایای سقف متحرک استخر ، امکان نصب آسان و سریع می باشد. بدین ترتیب پس از تکمیل شدن مراحل ساخت این نوع از سقف ها، در مدت زمان کوتاهی می توان این نوع از سقف ها را بر روی استخر نصب کرد. بدین ترتیب در مدت زمان کوتاهی و به سادگی می توان یک استخر معمولی را به یک استخر لاکچری تبدیل کرد. زیرا سقف متحرک می تواند جلوه ای خاص به استخر داده و باعث افزایش کاربرد این استخر نیز می شود. معمولا در باغ ها و ویلاها این نوع از سقف ها بیشترین کاربرد را دارند. زیرا این مکان ها اغلب مجهز به استخر بوده و مسقف کردن آنها با استفاده از سقف متحرک بسیار مفید و کاربردی می باشد.