درب اتوماتیک سکشنال

گاهی اوقات کمی نوآوری کافی است تا بتواند انقلابی بزرگ ایجاد بکند. درب اتوماتیک سکشنال یا درب اتوماتیک زیر سقفی نمونه کاملا بارزی از نوآوری در فناوری است که باعث تغییرات بزرگی در حوزه درب ها و کرکره ها شده است. درب اتوماتیک سکشنال با بهره گیری از علوم روز دنیا توانست گام های بزرگی در پیشبرد اهداف خود بردارد. همانطور که از نام این محصول یعنی درب اتوماتیک سکشنال بر می آید مشخص است که تمام کارکرد های دستی در هنگام استفاده از آن برداشته شده و به صورت کاملا اتوماتیک و مکانیزه می باشد.

آشنایی با درب اتوماتیک سکشنال :

درب اتوماتیک سکشنال چیست:

در گذشته نه چندان دور یعنی همین چند دهه گذشته اغلب مردم از کرکره های سنتی و کاملا دستی که مشکلات خاص خودش را به دوش می کشید استفاده می کردند. سپس افراد با تست چند نمونه به این نتیجه کاربردی رسیدند که بهترین وسیله برای این منظور نصب درب اتوماتیک سکشنال می باشد. حضور درب اتوماتیک سکشنال در بازار ایران به حدود ده سال پیش برمی گردد. همانطور که کاملا مشخص است در این ده سال گذشته درب اتوماتیک سکشنال جای خودش را در بین عموم مردم پیدا کرده است و کمتر کسی پیدا می شود که بتواند کارایی این درب ها را زیر سوال ببرد هر چند این محصول نیز بدون ضعف نیست اما نسبت به نمونه های قبلی خود اصلا قابل مقایسه نیست اما هر چند همیشه افراد منفی نگری وجود دارند که از دید سنتی خود دست نکشیده و در مقابل این محصول که کاملا بهره وری آن ثابت شده است ایستاده و فقط به نواقص درب اتوماتیک سکشنال که بسیار جزئی است می پردازند.

درب اتوماتیک سکشنال

کاربرد درب اتوماتیک سکشنال:

همواره مزایای یک محصول دلیل بر بهتر بودن آن نسبت به کالاهای مشابه در بازار خواهد بود. درب اتوماتیک سکشنال هم از این قضیه مستثنی نبوده و مزیت این محصول است که باعث برتری آن در میان مردم شده است. ما قصد داریم به تفضیل در این قسمت به این مزایا بپردازیم و از منظرهای گوناگون به این معقوله نگاهی کنیم.

1. درب سکشنال اتوماتیک دارای بالاترین استاندارد های روز اروپا و آمریکا می باشد و به همین دلیل ریسک پذیری در انتخاب و خرید این محصول را کاملا کمرنگ می کند.

2. علاوه بر مبحث فنی و تکنولوژیک درب اتوماتیک سکشنال از لحاظ زیبایی و سازگاری با نمای بیرونی ساختمان یک انتخاب هوشمندانه می باشد. به طوری که تمام معماران و طراحان دکوراسیون، تاکید ویژه ای به نصب و استفاده از درب اتوماتیک سکشنال را در ساختمان تاکید دارند. با توجه به اینکه حدود ده سال از حضور درب اتوماتیک سکشنال در ساختمان های ایران می گذرد و به نوعی این محصول کارایی خودش را به اثبات رسانده می توان حتی از مصرف کنندگان قبلی درب اتوماتیک سکشنال نیز به عنوان مشاوره استفاده کرد. در نهایت متوجه خواهید شد که تمام خریداران و استفاده کنندگان از درب اتوماتیک سکشنال راضی می باشند.

کاربرد درب اتوماتیک سکشنال

3. درب اتوماتیک سکشنال در هنگام نصب و راه اندازی فضای کمی را اشغال می کند. کمبود فضا امروزه یکی از معضل های افراد در محل کار و زندگی شخصی می باشد. طراحان و سازندگان درب اتوماتیک سکشنال در واقع به این موضوع واقف بودند و در نهایت محصولی را که ارائه کرده اند مشکل کمبود فضا را حل نموده است. این کمبود فضایی که اغلب افراد با آن روبرو هستند مربوط به ارتفاع محل است به طوری که در بعضی از فضاها ارتفاع بین کف محل تا سقف کم بوده و استفاده از کرکره های برقی امکان پذیر نمی باشد.به همین علت درب اتوماتیک سکشنال ارتفاع مورد نیاز را برای مصرف کننده مهیا می کند.

4.یکی دیگر از مزیت های دیگری که باعث برتری قابل توجه درب اتوماتیک سکشنال شده است مبحث استهلاک و عمر درب می باشد. شاید گزاف گویی باشد اما مهم ترین فاکتور برای خرید یک کالا عمر آن می باشد. یکی از عواملی که باعث کاهش استهلاک درب اتوماتیک سکشنال شده است استفاده از فنرهایی است که وزن درب را به صورت بالانس نگه می دارد.

5.نداشتن صدا هنگام باز و بسته شدن یکی دیگر از عواملی است که مردم را راغب به خرید و نصب این درب ها برای ورودی های خود می کند. نبود صدا باعث می شود که آرامش ساختمان و اهالی آن به هم نریخته و موجب مزاحمت برای همسایه ها نگردد.

6. سرعت بالای درب اتوماتیک سکشنال از آن دسته مزیت هایی است که کمتر محصول مشابهی از آن برخوردار است. این سرعت عمل ناشی از نحوه عملکرد ریل هایی است که در طراحی و ساخت درب اتوماتیک سکشنال به کار گرفته شده است.

7. امنیت آن نسبت به درب های سنتی گذشته بسیار بالا می باشد؛ زیرا طراحی درب اتوماتیک سکشنال به گونه ای است که حریم خصوصی کاملا حفظ شده و افراد رهگذر به هیچ عنوان نمی توانند داخل فضایی که توسط این درب محافظت شده را ببینند. فاکتور دیگری نیز که باعث افزایش امنیت شده است مقاومت بالای این درب ها به ضربات فیزیکی بوده که به راحتی اجازه ورود به محدوده را نمی دهد.

مزایای درب اتوماتیک سکشنال

مزایای استفاده از درب اتوماتیک سکشنال:

با توجه به مزایایی که به آن ها اشاره شد و دلایل برتری این محصول را نسبت به رقبایش شرح داده شد حال می خواهیم کاربرد این مزایا را مختصر توضیح دهیم.

درب اتوماتیک سکشنال یا همان زیر سقفی اغلب در فضاهای مسکونی صنعتی آتش نشانی، بیمارستان، تجاری وغیره کاربرد ویژه ای دارد اما درب اتوماتیک سکشنال در حال حاضر در ساختمان ها و سازه های هوشمند بیشتر دیده می شوند. این درب ها به دلیل اینکه بسیار کارآمد بوده می توانند در هوشمند سازی شهر ها در آینده نقش کلیدی را در ساختمان ها و پارکینگ ها ایفا کنند.